Turistika v Beskydech

Turistika v malebných Beskydech

Objevte půvaby tajemných Beskyd. Zdejší turistické stezky vás zavedou na místa s uchvacujícími výhledy do členité a pestré krajiny jednoho z našich nejkrásnějších pohoří.  

Řada turistických stezek prochází oblastmi přírodních zajímavostí. Patří mezi ně kupříkladu Čertův mlýn, Palkovické hůrky, prameny řeky Morávky nebo prales Mionší. Rádi byste se seznámili s pohanským Bohem Radegastem? Vydejte se na túru po stezce, která je spojena s jeho postavou.

Připraveny jsou také naučné stezky věnované významným osobnostem naší historie. Turistiku v Beskydech tak můžete spojit s poznáním o životě a díle Leoše Janáčka, Jana Karafiáta, T. G. Masaryka nebo Františka Palackého.

Beskydy a cykloturistika

Beskydy nabízejí skvělé příležitosti milovníkům cykloturistiky. Pohořím Beskyd prochází hustá síť cyklotras různých délek a obtížností. Ideální variantu tak snadno najdou rodiny s dětmi i nároční sportovci. Cyklotrasy spojují místní přírodní i historické zajímavosti.

Vyrazit do sedla svého bicyklu můžete například po Beskydsko-karpatské magistrále, označené číslem 46. Ta vás provede Českým Těšínem, Pustevnami, Rožnovem pod Radhoštěm, Vsetínem a dalšími zajímavými místy.

Specialitou jsou také tři cyklostezky určené pro nevidomé cyklisty, jejichž celková délka je 80 km. Pro snadnější organizaci svého výletu na kolech po krajině Beskyd můžete využít služby cyklobusu.

Cykloturistika a pěší turistika v Beskydech jsou skvělou náplní dovolené i víkendových výletů.


Pěší turistika v Beskydech                                                       Cykloturistika v Beskydech

  • Ostravská 1554
  • Frýdek-Místek - Místek
  • 738 01
  • mapa

Kontaktní osoby

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu.